linux

Optimalizace PDF

gs \
  -dCompatibilityLevel=1.4 \
  -dPDFSETTINGS=/screen \
  -dNOPAUSE \
  -dBATCH \
  -sDEVICE=pdfwrite \
  -sOutputFile=output.pdf \
   input.pdf

Other presets:

  • /ebook
  • /printer
  • /prepress

Instalace XBMC na Asus EEE BOX EB1501P

Návod popisuje instalaci Linuxu, XMBC na Asus Eee Box EB1501. Pořídili jsme verzi bez externího (USB) IR přijímače. IR přijímač je integrováno.

Desktop streaming

Potřeboval jsem rychle vystreamovat svůj desktop, tak aby byl prohližitelný na ostatních PC + ideálně STB. Nakonec jsem použil:

ffmpeg -f x11grab -y -r 25 -s 1280x720 -i :0.0+0,40 -vcodec mpeg2video -b 16M -an -f mpegts - | socat -b1024 - UDP4-DATAGRAM:239.194.40.11:1234,ip-multicast-ttl=10

Český slovník pro VIM bez diakritiky

Jako mailový klient používám mutt a jako editor (i v muttu) vim. Chtěl jsem být schopen kontrolovat pravopis i v mailech, které jsou psány bez diakritiky (bez hacku a carek). Proto jsem vzal standardní český slovník a odstranil jsem z něj diakritiku a "překopiloval" do vimovského spellchecker slovníku.

Instalace

 

Distribuovaný X Server

Potřeboval jsem si vyrobit virtuální plochu na více monitorech, které jsou připojeny k různým počítačům. Přesně tuto potřebu řeší projekt ditribuovaného XServeru nesoucí jméno Xdmx.

Xdmx je zabalíčkován, takže v Debinu stačí

apt-get install xdmx xdmx-tools

Velmi dobrý popis najdete na IBM DeveloperWorks. Pokud by někdo potřeboval bližší popis, můžu ho napsat, ale přijde mi to zbytečné.

Syndikovat obsah